baner

Pierwszy Polski wóz transmisyjny 4K

Pod koniec 2014 roku powstał pierwszy w Polsce wóz 8 kamerowy HD 4K. Wóz został w pełni zrealizowany i okablowany przez AIRBE. Nadzów nad Projektem był prowadzony w imieniu właściciela przez Macieja Słupskiego z firmy Dreamligthz. Firma ta odpowiadała za dobór wyposażenia i koncepcję funkcjonalności wozu. Większość urządzeń dostarczyła firma BEMIX.

Wóz zrealizowano na bazie największej wersji Mercedesa Sprintera 416 CDI. Dzięki temu realizatorka jest duża i wygodna, zapewnia komfortowe warunki pracy 5 osobom.

Wóz wyposażono w klimatyzację postojową z opcją grzania, ogrzewanie zapewnia duży agregat powietrzny Webasto. Tył wozu zajmuje część techniczna w której znalazło się miejsce nie tylko na elementy okablowania i łączeniowe wozu, ale i na 8 statywów, skrzynie z kamerami, dwa 300 metrowe oraz sześć 150 metrowych zwijaków z militarnym wzmocnionym światłowodem, 2 zwijaki ze skrętką internetową oraz Casem audio.

Jest miejsce również dla agregatu prądotwórczego z silnikiem diesla, dzięki czemu auto może działać w miejscach bez dostępu do prądu. Całość dopełnia 10 metrowe ramię kamerowe.

Wóz został wyposażony w mikser ATEM 2M/E Production Studio 4K który pozwala na mix 20 źródeł video. Posiada też szybki dostęp do aux’ów z poziomu przedniego panelu. Za obsługę mixera odpowiada konsoleta ATEM 1 M/E Broadcast Panel. Obecnie mikser posiada 8 torów kamerowych również firmy BMD, zamontowano 2 studio konwertery, które po zaktualizowaniu przyjmują sygnał 4K. Do routingu sygnałów zastosowano Smart Video Hub 40x40. Pozwala on na kompletne krosowanie sygnałów z poziomu przedniego panelu i oprogramowania zainstalowanego na komputerach technicznych. Parametrami urządzeń można również sterować poprzez wi-fi za pomocą iPada. Za system audio odpowiada cyfrowy mixer firmy Behringer x32 wraz z dwoma digital snake'ami, która pozwalają na przyjęcie 32 torów audio. Do odsłuchu użyto monitorów odsłuchowych Genelec 8030 umieszczonych w centralnej części wozu. Zabieg ten sprawił że dźwięk jest bardzo dobrze słyszalny zarówno dla realizatora dźwięku jak i dla siedzącego obok realizatora wizji. Dla celu realizacji podglądów zamontowano dwa monitory 4K firmy Samsung, dwa monitory 4K firmy Iiyama oraz dwa full HD firmy Dell.

Monitory 4K w zależności od konfiguracji wozu mogą wyświetlać multi-podglądy, program czy parametry miksu audio. Urządzenia technologiczne zabezpiecza UPS true on Line.

Na wyposażeniu wozu znajdują się dwie kamery BlackMagic Studio Camera 4K, Jedna kamera Sony FS-7, dwie kamery JVC GY-HM850 i trzy JVC GY-HM650.

Wóz zralizowany dla firmy: www.dreamlightz.com

4K HD 4K HD

Kontakt

DUET. Jerzy Burzyński
ul. Kopernika
32-050 Skawina
e-mail:duet@duet.net.pl
Tel: 602-776-160