baner

WÓZ TRANSMISYJNY EMITEL

W ramach realizacji przetargu publicznego powstał wóz transmisyjny na bazie Mercedes SPRINTER 315 CDI. Firma AIRBE odpowiedzialna była za pełną realizację i dostawę wozu. Firma DUET wykonała jego zabudowę.

Opracowano projekt zabudowy i wyposażenia ściśle według bardzo dokładnie sformułowanych oczekiwań Klienta, ujętych w Umowie, uwzględniający obniżoną ładowność, łącząc ergonomię pracy z estetyką wykonania. Pojazd został wygłuszony i izolowany termicznie. Dodatkowo komfort pracy w warunkach zimowych zapewnia ogrzewanie powietrzne postojowe WEBASTO 3,0 kW. Klimatyzacja pracując w obiegu zamkniętym dba właściwą temperaturę pracy urządzeń w szafie teletechnicznej i obsługi pojazdu.

System zasilania pojazdu składa się on z dwóch niezależnych systemów: zasilania głównego –zestawu prądotwórczego złożonego z dwóch synchronicznie działających generatorów HONDA 20i i zasilania dodatkowego – przyłącza zewnętrznego. Dodatkowo wóz wyposażono w przetwornicę napięcia 12 V/230 V do zasilania oświetlenia. Wszystkie obwody wyposażono w zabezpieczenia i podzespoły Schneider wykonane w technologii 1 modułowej z rozłączaniem zarówno obwodu fazy jak i neutralnego. Elementy automatyki produkcji Schneider.

W wozie zamontowano niski maszt do transmisji okazjonalnych na podeście dachowym.

Pojazd wyposażono w dodatkowe oświetlenie zewnętrzne umożliwiające przygotowanie wozu do transmisji. Zasilanie oświetlenia wozu działa niezależnie od przyłącza zewnętrznego w przypadku gdy brak napięcia zewnętrznego. System ten obsługuje w sposób automatyczny przetwornica napięcia.

Przewody przeprowadzono dedykowanymi torami kablowymi tak, że wymiana okablowania lub doposażenie pojazdu nie stwarza trudności. W 2014 roku zainstalowano stabilizację hydrauliczną dwupunktową wozu, zamontowano zasobnik zapasów, oraz wymieniono oświetlenie na nowoczesne LED.

Emitel Emitel Emitel

Kontakt

DUET. Jerzy Burzyński
ul. Kopernika
32-050 Skawina
e-mail:duet@duet.net.pl
Tel: 602-776-160