baner

WÓZ HD SUPER SLOMO - POLSAT

Na zamówienie telewizji Polsat powstał wóz transmisyjny dwukamerowy HD Super SLOMO (super slow motion) na bazie Mercedes SPRINTER 313CDI. Firma AIRBE odpowiedzialna była za integrację systemów, okablowanie i dostawę komponentów a DUET za wykonanie zabudowy wozu transmisyjnego.

Pojazd został wykonany i uruchomiony we współpracy z Techniką telewizji POLSAT. Wspólnie opracowano koncepcję rozmieszczenia zabudowy w pojeździe łącząc ergonomię pracy z estetyką wykonania. Pojazd został wygłuszony i izolowany termicznie, podłoga została wykonana w formie kompozytu zawierającego elektryczne ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo komfort pracy w warunkach zimowych zapewnia ogrzewanie powietrzne postojowe WEBASTO 3,5 kW oraz panel grzewczy klimatyzatora postojowego Coleman. Klimatyzację można podzielić na dwa niezależne systemy. Pierwszy z nich zapewnia komfort pracy techników realizacji, drugi pracując w obiegu zamkniętym dba właściwą temperaturę pracy urządzeń w szafie teletechnicznej.

Wóz wyposażono w dwa główne systemy zasilania, jeden gwarantowany a drugi pomocniczy. Wszystkie obwody wyposażono w zabezpieczenia i podzespoły Schneider wykonane w technologii 1 modułowej z rozłączaniem zarówno obwodu fazy jak i neutralnego. Zasilanie urządzeń redundantne. Pojazd wyposażono w dodatkowe oświetlenie zewnętrzne umożliwiające przygotowanie wozu do transmisji. Zasilanie oświetlenia wozu działa niezależnie od przyłącza zewnętrznego w przypadku gdy brak napięcia zewnętrznego. System ten obsługuje w sposób automatyczny przetwornica napięcia. Auto zostało wygłuszone akustycznie i izolowane termicznie, system klimatyzacji z opcją grzania połączony z systemem wentylacji usuwającym gorące powietrze z wozu umożliwia wielogodzinną eksploatację urządzeń pojazdu w dowolnych warunkach pogodowych panujących w Polsce. Zewnętrzna markiza zapewnia dodatkową przestrzeń do pracy z boku pojazdu w warunkach silnego nasłonecznienia czy deszczu. Przewody przeprowadzono dedykowanymi torami kablowymi tak, że wymiana okablowania lub doposażenie pojazdu nie stwarza trudności. Wóz wyposażono w elektryczny system podnóżków stabilizujących.

Polsat Super SlomoPolsat Super SlomoPolsat Super Slomo

Kontakt

DUET. Jerzy Burzyński
ul. Kopernika
32-050 Skawina
e-mail:duet@duet.net.pl
Tel: 602-776-160