baner

WÓZ PRODUKCYJNY 6-CIO KAMEROWY - POLSAT MERCEDES 811D

Na zamówienie telewizji Polsat powstał wóz produkcyjny sześcio- kamerowy na bazie Mercedes 811D. Pojazd został wykonany we współpracy z Techniką Telewizji POLSAT.

Wspólnie opracowano koncepcję rozmieszczenia zabudowy w pojeździe łącząc ergonomię pracy z estetyką wykonania. Bezpośrednio w pojeździe może pracować nawet 7 osób.

Pojazd został wygłuszony i izolowany termicznie, o temperaturę pracy urządzeń i personelu dbają 3 niezależne jednostki klimatyzacyjne wraz z systemami rozprowadzenia przetworzonego powietrza w pojeździe. Wszystkie jednostki są nie mniej niż dwufunkcyjne łącząc możliwość ogrzewania i chłodzenia. Dodatkowo istnieje możliwość usuwania wilgotności i wentylacji pojazdu. Ponadto wykorzystano ilość ciepła którą generują pracujące urządzenia elektroniczne. System ogrzewania i klimatyzacji działa automatycznie pod pełnym nadzorem Inżyniera Wozu. Część układu klimatyzacji może być uruchamiana już podczas jazdy (zasilanie dualne) przygotowując wstępnie wóz do warunków pracy podczas transmisji. Komfort pracy w warunkach zimowych zapewnia ogrzewanie powietrzne postojowe WEBASTO 3,5 kW które głównie służy do utrzymywania optymalnej pracy urządzeń podczas dojazdu i przygotowania do transmisji.

Wóz wykonano w pełni ze stali cienkościennej nierdzewnej w technologii lekkiej, nawet blaty robocze wykonano na bazie płyty stolarskiej fornirowanej. Pojazd wyposażono w 4 punktową stabilizację hydrauliczną dwukierunkową która pozwala wyeliminować drgania podczas realizacji a także ustabilizować poziomo pojazd niezależnie od ukształtowania terenu w miejscu transmisji.

Mercedesa wyposażono w ogromną roletę boczną o długości ponad 5,5 metra, roleta posiada własny napęd elektrycznym więc jej rozkładanie jest łatwe, przyjemne a przede wszystkim bezpieczne dla personelu pojazdu.

Tył pojazdu osłania po otwarciu specjalny daszek z poliwęglanu z integralnym oświetleniem i systemem blokad, a dostęp do urządzeń osłania pionowa roleta. Przyłącza wkomponowano w specjalnych niszach w ścianach bocznych, po lewej stronie znajduje się przyłącze trójfazowe i tablica dystrybucji 3 faz dla trzech obwodów elektrycznych pojazdu. Po przeciwległej stronie wozu znajdują się przyłącza audio, video.

Oświetlenie wozu można podzielić na główne dwa typy: oświetlenie technologiczne i robocze gwarantowane, światło podczas pracy zapewniają lampy szczelinowe LED z możliwością regulacji natężenia światła w pełnym zakresie. Wszystkie fotele w pojeździe są obrotowe, a niektóre doposażone o specjalne systemy przesuwu wzdłużnego i poprzecznego, zapewniajże ergonomię pracy. Bezpieczeństwo urządzeń zabezpiecza system ochronników a także zasilacz awaryjny pracujący w systemie True on Line produkcji grupy Emersona.

PolsatPolsat Polsat

Kontakt

DUET. Jerzy Burzyński
ul. Kopernika
32-050 Skawina
e-mail:duet@duet.net.pl
Tel: 602-776-160