baner

Wóz nagraniowy 5.1 „Polskie Radio SA”

W ramach realizacji przetargu publicznego powstał wóz nagraniowy 5.1 dla Polskiego Radio na bazie Mercedes Sprinter 516 CDI. Firma DUET wykonała jego zabudowę.

Zabudowa została zaprojektowana i wykonana w taki sposób aby zapewnić najwyższą izolację akustyczną pojazdu, przy zachowaniu odpowiedniego czasu pogłosu wewnątrz pomieszczenia realizacji. Wymagało to stworzenia kontenera o specjalnej konstrukcji.

Odpowiednie zaprojektowanie wozu i rozmieszczenie urządzeń pozawala na swobodą pracę nawet do czterech osób realizujących program. W wozie zainstalowano konsoletę Studer VISTA 5 współpracującą z systemem odsłuchu 5.1 Klein Hummel. Odsłuch wyposażono w system regulacji geometrii do odsłuchu 2.0. Rejestracja odbywa się na dwóch niezależnych systemach Protools zainstalowanch na komputerach Apple Macbook Pro.

Komfortowe warunki pracy w wozie zapewnia system dualnej klimatyzacji pracującej niezależnie wraz z ogrzewaniem postojowym.

Wykorzystując maksymalnie zabudowe pojazdu pod kontenerem został stworzony system wodoszczelnych boxów z dostępem od zewnątrz. Umiejscowione zostały tam klimatyzator i urządzenie grzewcze Webasto. W pozostałych zainstalowano elektryczny zwijak światłowodu, elektryczny zwijak z kablem zasilającym, tablice przyłączy A/V.

Pojazd wyposażono w dodatkowe oświetlenie zewnętrzne umożliwiające przygotowanie wozu do transmisji w warunkach nocnych. Zasilanie oświetlenia wozu działa niezależnie od przyłącza zewnętrznego, prąd pobierany jest z dodatkowych akumulatorów. Cały system zasilania obsługiwanych jest automatycznie poprzez przetwornicę napięcia.

Koncepcja wozu powstała przy ścisłej współpracy ze Zleceniodawcą, temat koordynował ze strony Polskiego Radia Pan Andrzej Solczak. Autorem koncepcji wytłumienia wozu jest Pan Radosław Smoliński z Polskiego Radia, współpracował z nami na każdym z etapów realizacji. Współpraca ta zaowocowała wręcz referencyjnymi warunkami odsłuchu w wozie.

Polskie Radio wóz 5.1Polskie Radio wóz 5.1

Kontakt

DUET. Jerzy Burzyński
ul. Kopernika
32-050 Skawina
e-mail:duet@duet.net.pl
Tel: 602-776-160