baner

TVP ODDZIAŁ KRAKÓW SNG 2 KAMEROWY ZAKOPANE

W grudniu 2009 roku powstał wóz SNG na potrzeby Telewizji Polskiej. Bazą pojazdu była Toyota Landcruiser użytkowana wcześniej przez TAI. Wóz wykonano w ciągu 14 dni w trakcie oczekiwania na podzespoły do naprawy anteny SWE-DISH. Został wykonany gruntowny remont anteny satelitarnej SWE-DISH, przywrócona została pełna funkcjonalność zdalnego sterowania anteną (azymut, elewacja, polaryzacja). Wymieniony i zakonserwowany został układ napędowy anteny.

Wóz został doposażony o przelot dachowy, nowe bezpieczne mocowania konstrukcji podestu dachowego, do konstrukcji zamocowano anteny zwrotnej i CB-Radio, w tylnych drzwiach wykonano przelot wraz z kablotrzymaczem.

Oddzielnego opisu wymaga wykonanie wnętrza pojazdu. Usunięto starą ciężką zabudowę, umieszczając w zamian lekką profesjonalną konstrukcję ze stali nierdzewnej w formacie dwóch modułów po 13U, o maksymalnej głębokości na którą pozwalały rozmiary pojazdu. Ta konstrukcja została zamocowana pod sufitem w tylnej części pojazdu, poniżej znalazła się przestrzeń techniczna do przewozu agregatu prądotwórczego, oświetlenia zdjęciowego, zwijaków pomocniczych oraz innego wyposażenia wozu. Wykonano profesjonalny zwijak ułożyskowany, o bokach ze stali nierdzewnej dla kabla kamerowego TRIAX. Zwijak ten jest integralny z szafą teletechniczną i wygodny w obsłudze dla personelu.

Urządzenia AV pojazdu zamocowano w szafie teletechnicznej, doposażając o półki bądź oprawy „U”. Wóz wyposażono w kamerę cofania/ podglądu planu zdjęciowego z tyłu pojazdu.

Bezpieczeństwo personelu podczas pracy zapewnia tablica energetyczna z zabezpieczeniem różnicowo prądowym oraz bezpiecznikami poszczególnych sekcji zasilania z zabezpieczeniem zarówno przewodu fazowego jak i neutralnego.

TVP KrakówTVP Kraków TVP Kraków

Kontakt

DUET. Jerzy Burzyński
ul. Kopernika
32-050 Skawina
e-mail:duet@duet.net.pl
Tel: 602-776-160