baner

Wóz transmisyjny produkcji VIDEO Premium Media

W 2013 roku powstał wóz produkcji VIDEO na bazie CITROEN Jumper dla Firmy PREMIUM MEDIA. Auto typu L4H2 DMC 3,5 t z trzylitrowym silnikiem diesla zostało przystosowane w pełni z pojazdu typu furgon do pełnienia funkcji wozu transmisyjnego.

Wóz wyposażono w klimatyzację postojową z opcją grzania, ogrzewanie zapewnia duży agregat powietrzny Webasto. Zasilanie elektryczne jednofazowe zapewnia zabudowany agregat prądotwórczy o mocy 5kW z przetwornicą działający w funkcji pełnej stabilizacji napięcia wyjściowego. Agregat pobiera paliwo z baku pojazdu. Urządzenia technologiczne zabezpiecza dodatkowo UPS true on Line. Oczywiście wóz może być również zasilany z sieci zewnętrznej, wieloobwodowa tablica energetyczna wykonana w technologii N+F dba o bezpieczeństwo personelu wozu. Pojazd wyposażono w podest dachowy wykonany ze stali nierdzewnej polerowanej, elektryczny siłownik do podnoszenia masztu anten kierunkowych LTE. Na podest wychodzi się za pomocą teleskopowej drabinki. W tylnej części pojazdu zamontowano zwijaki kablowe. Zwijak na kabel elektryczny wyposażono w napęd dwukierunkowy wraz ze sprzęgłem przeciążeniowym. Kable wizyjne główne zamontowano na zwijaku z napędem, na którego wspólnej osi znajduje się 5 szpul na kable z możliwością wyboru obsługiwanej i napędzanej dwukierunkowo szpuli. Umożliwia to za pomocą jednego napędu nawijać bądź rozwijać wybrany kabel.

Nowoczesne oświetlenie LED pozwala pracować przy pojeździe również w nocy, w środku pojazdu oświetlenie można podzielić na techniczne (linijki LED z regulacją jasności oświetlenia) oraz lampy szczelinowe (scripts lights) oświetlające miejsce pracy poszczególnych osób. Lampy te mają pełną regulację szerokości przesłony i jasności oświetlenia.

Wóz transmisyjny HD na bazie samochodu Citroen Jumper maxi przystosowany do pracy dla 3-4 osób – posiada stanowiska dla realizatora, dźwiękowca, operatora kamer zrobotyzowanych i dodatkowe np. dla obsługi grafiki ekranowej.

Na wyposażeniu znajdują się 3 kamery zrobotyzowane (PTZ) Panasonic AW-HE60SE sterowane panelem oraz kamery półnaramienna Sony PMW-EX3, naramienna Panasonic AG-HPX371 oraz lekka Panasonic AG-AC160A wraz z niezbędnymi akcesoriami.

Stanowisko realizatora wyposażone jest w panel sterujący 8-kanałowym mikserem obrazu – sterowanie może być wspomagane również z komputera i panelu programowego. Na jednym z monitorów prezentowane są wejścia miksera oraz wyjście programu i podgląd następnego przejścia. Obok prezentowane jest wyjście programu w pełnej rozdzielczości.

Stanowisko dźwiękowca to 16-kanałowy mikser analogowy marki Yamaha wraz z monitorami audio marki Genelec oraz podglądem wyjścia z miksera na monitorze. Zestaw zawiera linię opóźniającą, która umożliwia pełną synchronizację obrazu z dźwiękiem

Samochód wyposażony jest w zestaw do streamingu, który umożliwia przesył strumienia poprzez sieć LAN lub do 5 modemów UMTS/3G/GSM z dynamicznym podziałem obciążenia w zależności od oferowanej przepustowości.

Niezależnie możliwe jest rejestrowanie obrazu z dźwiękiem na jednym z 3 rejestratorów audio-wideo (wybrane dyski magnetyczne lub SSD) oraz rejestracja dźwięku na 6- kanałowym rejestratorze audio (karty SD-HC).

Wśród akcesoriów pojazd wyposażono m.in. konwertery wideo (skaler, analog-SDI, SDIHDMI, HDMI-SDI), statywy, oświetlenie (2 lampy ledowe oraz 2 tradycyjne), diboxy, splittery audio, przejazdy kablowe, mikrofony, mikroporty Sennheiser.

Samochód wyposażony jest w kable SDI oraz sterująco-zasilające do kamer zrobotyzowanych o długości 50m z możliwością przedłużenia do 100m. Może być zasilany z wewnętrznego generatora lub poprzez przyłącze 1-fazowe 230V - w zestawie kabel 10m i 50m. Do łączności wykorzystuje kabel ethernet o długości 50m oraz 10 anten GSM/UMTS (5 dookólnych i 5 panelowych na obrotowym maszcie). Do obsługi dźwięku dostępny jest 30m 20-kanałowy kabel multicore XLR na bębnie.

Samochód może być udostępniony z minimalnie 1-osobową obsługą lub z pełną obsługą która zrealizuje transmisję lub nagranie według zamówienia.

Pełna oferta na stronie: http://www.premium-media.pl/

 

Premium Media Premium Media Premium Media

Kontakt

DUET. Jerzy Burzyński
ul. Kopernika
32-050 Skawina
e-mail:duet@duet.net.pl
Tel: 602-776-160